Brokerres Rzeszów

Branża Medyczna

Od ponad 25 lat Nasi Eksperci zajmują się ubezpieczeniami podmiotów leczniczych. Jest to jedna z ważniejszych specjalizacji naszej firmy. Obsługujemy wiele przychodni na terenie całego kraju. Obsługujemy także ogólnopolski program OC personelu medycznego. Przekłada się to także na 25-cio letnie doświadczenie w zakresie prowadzenia nadzoru nad likwidacją szkód medycznych naszych ekspertów.

Dlaczego ubezpieczenie podmiotu leczniczego jest tak ważne?

2 mln zł - najwyższe zasądzone zadośćuczynienie wraz z odsetkami dla 1 pacjenta (Sygn. akt VI ACa 283/13) 1,1 mln zł - tyle wynosi suma 20-to letniej renty liczonej dla średniego wynagrodzenia w Polsce (4635 zł) 51% - to rekordowa obniżka ceny polisy OC podmiotu leczniczego, po wdrożeniu dedykowanego Systemu Zarządzania Roszczeniami.

  • Stale wzrastająca liczba i wysokość roszczeń w branży medycznej
  • często bardzo długi okres pomiędzy zdarzeniem, a zgłoszeniem roszczenia przez pacjenta
  • bezpośredni wpływ zgłoszenia roszczenia do ubezpieczyciela, na wysokość składki w kolejnym roku
  • stawia przed menadżerami branży medycznej konieczność odpowiedzi na trudne pytanie:
   • Czy muszę już teraz zgłosić roszczenie do ubezpieczyciela?
   • Czy moja polisa OC zapewnia mi jeszcze ochronę?
   • Czy roszczenie jest przedawnione?
   • Czy mój personel ponosi winę?

W oparciu o ponad 25-cio letnie doświadczenie w branży medycznej oraz we współpracy ze spółką specjalizującą się w zarządzaniu ryzykiem, specjalistów prawa ubezpieczeniowego oraz doświadczonym dostawcą oprogramowania, przygotowaliśmy specjalistyczną aplikację. dedykowanej dla kadry zarządzającej w podmiotach leczniczych, w szczególności szpitalach. System w prosty sposób wspomaga proces podejmowania decyzji menedżerskich w celu efektywnym zarządzania roszczeniami pacjentów - łącząc interdyscyplinarne informacje, dokumenty i procesy dotyczące zdarzeń medycznych w jednym miejscu. Dostęp do aplikacji stanowi bezpłatną wartość dodaną do naszych usług brokerskich. Jako nieliczni w Polsce, posiadamy doświadczenie w tworzeniu Związków Wzajemności Członkowskich. Audyt ubezpieczeniowy Twojego podmiotu leczniczego na start bez zobowiązań - skontaktuj się z nami.

Zapraszamy do kontaktu by otrzymać wsparcie i zaoszczędzić czas

Swoje usługi opieramy na kompleksowym wsparciu klienta. Od dobrania ofert do opieki nad naszym klientem.